Investiture Ceremony

St. ANGEL’S SCHOOL
STUDENT’S COUNCIL – 13-14
HEADS
S. NO. NAME CLASS DESIGNATION
1 Abhishek Talwar XII- C HEAD – BOY
2 Shivani Parmar XII- D HEAD – GIRL
3 Ankit XII- C CULTURAL HEAD (BOY)
4 Preeti Chopra XII- C CULTURAL HEAD (GIRL)
5 Pawan XII- C SPORTS CAPTAIN (BOY)
6 Pratishtha XII- C SPORTS CAPTAIN (GIRL)
7 Manika XII- A ENGLISH EDITOR
8 Kartikeya XII- B HINDI EDITOR
VICE-HEADS
S. NO. NAME CLASS  DESIGNATION
1 Aditya Tyagi XI C VICE HEAD – BOY
2 Isha XI B VICE HEAD – GIRL
3 Gaurav Kumar XI B VICE CULTURAL HEAD (BOY)
4 Geetika XI A VICE CULTURAL HEAD (GIRL)
5 Vishesh XI D VICE SPORTS CAPTAIN (BOY)
6 Kawalpreet XI C VICE SPORTS CAPTAIN (GIRL)
7 Jitika XI A VICE ENGLISH EDITOR
8 Vanshika XI B VICE HINDI EDITOR
HOUSE CAPTAINS
S. NO. NAME CLASS DESIGNATION
1 Suhita XII A VIVEKANAND HOUSE (YELLOW)
2 Yamini XII C DAYANAND HOUSE (GREEN)
3 Shweta XII C KABIR HOUSE (ORANGE)
4 Sneha XII B GURUNANAK HOUSE (BLUE)
VICE HOUSE CAPTAINS
S. NO. NAME CLASS DESIGNATION
1 Md Umar, Gurvandana XI A, C GURUNANAK HOUSE (BLUE)
2 Aanchal, Surender XI A, A DAYANAND HOUSE (GREEN)
3 Mansi Shrivastava, Vedant XI A, C KABIR HOUSE (ORANGE)
4 Lehar, Mayank XI C, D GURUNANAK HOUSE (BLUE)
JUNIOR HEADS
S. NO. NAME CLASS DESIGNATION
1 Yash VIII- D HEAD – BOY
2 Shivangi VIII- A HEAD – GIRL
3 Faisal VIII- D CULTURAL HEAD (BOY)
4 Saumya VIII- C CULTURAL HEAD (GIRL)
5 Sagar VIII- C SPORTS CAPTAIN (BOY)
6 Manika VIII- D SPORTS CAPTAIN (GIRL)
7 Khusboo VIII- D ENGLISH EDITOR
8 Shivalika VIII- A HINDI EDITOR

 

St. ANGEL’S SCHOOL

STUDENT’S COUNCIL – 12-13

HEADS
S. NO. NAME CLASS DESIGNATION
1 YUVRAJ XII A HEAD – BOY
2 AISHWARYA XII B HEAD – GIRL
3 VARSHA XII C CULTURAL HEAD (GIRL)
4 SHUBHAM XII C CULTURAL HEAD (BOY)
5 RUPAL XII C SPORTS CAPTAIN (GIRL)
6 ISHWAKU XII C SPORTS CAPTAIN (BOY)
7 PARUL XII A ENGLISH EDITOR
8 SUNCHIT XII C HINDI EDITOR
VICE-HEADS
S. NO. NAME CLASS  DESIGNATION
1 ABHISHEK TALWAR XI C VICE HEAD – BOY
2 SHIVANI XI D VICE HEAD – GIRL
3 PREETI CHOPRA XI C VICE CULTURAL HEAD (GIRL)
4 ANKIT CHAWLA XI C VICE CULTURAL HEAD (BOY)
5 PRATISHTHA XI C VICE SPORTS CAPTAIN (GIRL)
6 PAWAN CHIKARA XI C VICE SPORTS CAPTAIN (BOY)
7 MANIKA XI B VICE ENGLISH EDITOR
8 KARTIKEY XI B VICE HINDI EDITOR
HOUSE CAPTAINS
S. NO. NAME CLASS DESIGNATION
1 VAIBHAV XII A VIVEKANAND HOUSE (YELLOW)
2 TANYA RELHAN XII A DAYANAND HOUSE (GREEN)
3 KARAN KIMOTHI XII B KABIR HOUSE (ORANGE)
4 TANYA GUPTA XII A GURUNANAK HOUSE (BLUE)
VICE HOUSE CAPTAINS
S. NO. NAME CLASS DESIGNATION
1 SURBHI XI C VIVEKANAND HOUSE (YELLOW)
2 SUHITA XI A VIVEKANAND HOUSE (YELLOW)
3 YAMINI XI C DAYANAND HOUSE (GREEN)
4 LISHA XI A DAYANAND HOUSE (GREEN)
5 SHWETA SHARMA XI C KABIR HOUSE (ORANGE)
6 HARSHITA XI A KABIR HOUSE (ORANGE)
7 SIMRAN XI B GURUNANAK HOUSE (BLUE)
8 SNEHA XI A GURUNANAK HOUSE (BLUE)
JUNIOR HEADS
S. NO. NAME CLASS DESIGNATION
1 KRATU VIII D JUNIOR HEAD – BOY
2 JASMINE VIII C JUNIOR HEAD – GIRL
3 TUREEN VIII B JUNIOR CULTURAL HEAD – BOY
4 ANIKET VIII B JUNIOR CULTURAL HEAD – GIRL
5 SHUBHAM VIII B JUNIOR SPORTS CAPTAIN – BOY
6 SRISHTI VIII B JUNIOR SPORTS CAPTAIN – GIRL
7 AROHI VIII D JUNIOR HINDI EDITOR
8 JASNA VIII A JUNIOR ENGLISH EDITOR

 

St. ANGEL’S SCHOOL

STUDENT’S COUNCIL – 11-12

HEADS
S. NO. NAME CLASS DESIGNATION
1 NEERAJ XII B HEAD – BOY
2 VANDANA XII C HEAD – GIRL
3 MAYANK XII B CLTURAL HEAD (BOY)
4 AAKANSHA XII B CULTURAL HEAD (GIRL)
5 DANISH XII B SPORTS CAPTAIN (BOY)
6 KRITI XII B SPORTS CAPTAIN (GIRL)
7 KOMAL XII B ENGLISH EDITOR
8 PREETIKA XII A HINDI EDITOR
VICE-HEADS
S. NO. NAME CLASS  DESIGNATION
1 YUVRAJ XI A VICE HEAD – BOY
2 AISHWARYA XI B VICE HEAD – GIRL
3 VARSHA XI C VICE CULTURAL HEAD (GIRL)
4 SHUBHAM XI C VICE CULTURAL HEAD (BOY)
5 RUPAL XI C VICE SPORTS CAPTAIN (GIRL)
6 ISHWAKU XI C VICE SPORTS CAPTAIN (BOY)
7 PARUL XI A VICE ENGLISH EDITOR
8 SUNCHIT XI C VICE HINDI EDITOR
HOUSE CAPTAINS
S. NO. NAME CLASS DESIGNATION
1 RIJUL XII A VIVEKANAND HOUSE (YELLOW)
2 PRERNA XII C DAYANAND HOUSE (GREEN)
3 SHAIL XII A KABIR HOUSE (ORANGE)
4 DIPPANITA XII A GURUNANAK HOUSE (BLUE)
VICE HOUSE CAPTAINS
S. NO. NAME CLASS DESIGNATION
1 VAIBHAV XI B VIVEKANAND HOUSE (YELLOW)
2 BARNALI XI C VIVEKANAND HOUSE (YELLOW)
3 MEGHNUM XI B DAYANAND HOUSE (GREEN)
4 TANYA XI A DAYANAND HOUSE (GREEN)
5 KARAN XI B KABIR HOUSE (ORANGE)
6 NISHTHA XI A KABIR HOUSE (ORANGE)
7 LAKHAN XI C GURUNANAK HOUSE (BLUE)
8 TANYA XI A GURUNANAK HOUSE (BLUE)
JUNIOR HEADS
S. NO. NAME CLASS DESIGNATION
1 FARHAN VIII D JUNIOR HEAD – BOY
2 VANI VIII C JUNIOR HEAD – GIRL
3 YASH VIII B JUNIOR CULTURAL HEAD – BOY
4 SHRUTI VIII B JUNIOR CULTURAL HEAD – GIRL
5 NAVEEN VIII B JUNIOR SPORTS CAPTAIN – BOY
6 TEENA VIII B JUNIOR SPORTS CAPTAIN – GIRL
7 TANYA VIII D JUNIOR HINDI EDITOR
8 ROHIT VIII A JUNIOR ENGLISH EDITOR